מכירה לרשות

מכירת אוטובסים מישראל לרשות הפלסטינית הינה פעולה לא פשוטה והמבוצעת כיום רק ב"כיוון" אחד. צומת האוטובוסים בע"מ מובילה שיתופי פעולה למכירת אוטובוסים לשטחי הרשות וירדן מזה כמה שנים - והובילה מכירה משמעותית של מספר רב של אוטובוסים במהלך 20 השנים האחרונות.

חברת צומת האוטובסים מאתרת רוכשים פוטנציאליים בשטחי הרשות לצורך רכישה של אוטובוסים הנמצאים בישראל ומועמדים לעיסקאות כאלה.

מנהל החברה, שלום צברי, דובר ערבית והנתפש מזה שנים רבות כגורם אמין מאוד ורציני, מאפשר לרוכשים פוטנציאליים ברשות הפלסטינית לפנות אליו בבקשה לסייע בביצוע עסקאות כמפורט לעיל.

ישנה פרוצדורה מיוחדת למכירת אוטובוסים לרשות הפלסטינית ועזה. ישנם שלושה מוקדים מרכזיים (מעברים) דרכם ניתן לבצע עסקאות באוטובוסים: האחד בתרקומיה .השני במחסום ארז (עכשיו סגור).והשלישי במעבר טול כרם

הפרוצדורה הינה מורכבת וכוללת קבלת אישורים ממשרד התחבורה הפלסטיני, אישור מהמפקח על התעבורה בישראל וכן תהליך זיהוי קפדני של כלי הרכב (בעיקר מנוע ושלדה) - במעברים עצמם. כמו כן יש להצטייד בייפוי כוח מיוחד לביצוע העסקאות הללו.

עסקאות למכירת אוטובוסים לרשות הפלסטינית מוכיחות את עצמן כעסקאות רווחיות - המאפשרות לחברות רבות למכור מלאי רכבים ישן (מעל 10 שנים על הכביש) ובמקום צי הרכבים הישן לרכוש רכבים חדשים.

לפיכך, פתרון יעיל הוא לבחון אפשרות למכור את רכבים לשטחי הרשות שעה שהרכבים כבר נעים על כבישי ישראל מעל 10 שנים דרך צומת האוטובוסים ולקנות אוטובוסים ומיניבוסים חדישים יותר.